در این سری از مقالات آموزش قالب be theme قصد داریم بخش بکاپ و و ریست را بر روی این قالب وردپرس بررسی کنیم، که البته شاید به چشم خیلی از کاربران بخشی بی اهمیت به چشم بیاید، اما باید بگوییم که این بخش می تواند در خیلی از اوقات وقت شما را بخرد و شما را از تغییرات ناگهانی نجات دهند.

آموزش بخش بکاپ و ریست تنظیمات قالب بی تم

اگر بخواهیم به صورت خلاصه این بخش را به شما معرفی کنیم، باید بگوییم که بخش بکاپ و ریست تنظیمات قالب be theme می تواند به شما کمک کند به راحتی از تنظیمات قالب بی نسخه پشتیبان تهیه کنید، و هر زمان که اطلاعات تان را از دست دادید، یا خواستید تنظیمات قالب فعلی تان را به سایتی دیگر با قالب بی منتقل کنید، به راحتی می توانید با استفاده از نسخه پشتیبانی که در دست دارید با یک کلیک تمامی تنظیمات را انتقال دهید.

آموزش بخش بکاپ و ریست تنظیمات قالب بی تم

همان طور که گفتیم در این بخش شما پشتیبانی گیری تنظیمات و بازگردانی آن ها را در دست خواهید داشت.

در بخش بالای صفحه همان طور که مشاهده می کنید، در ردیف Export options شما می توانید انتخاب کنید که چگونه نسخه پشتیبان تان را دریافت کنید.

  • کپی : با انتخاب این گزینه کد پشتیبانی تنظیمات در اختیار شما قرار خواهد گرفت که می توانید به راحتی کد را کپی کرده و هر کاری که تمایل دارید با آن انجام دهید.
  • دانلود : با انتخاب گزینه دانلود، نسخه پشتیبان در یک فایل دانلودی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که می توانید با یک کلیک آن را بر روی سیستم تان دانلود کنید.
  • کپی لینک : این گزینه لینک دانلود فایل پشتیبان تنظیمات قالب بی را در اختیار شما قرار می دهد، و شما می توانید آن لینک را در اختیار دیگران قرار دهید تا بتوانند آن را دانلود کنند.

تنظیمات واردات

در این بخش می توانید فایلی را که در مرحله قبل دریافت کردید را آپلود کرده و تنظیمات را به آن نسخه تغییر دهید. پیشنهاد می کنیم از گزینه واردات از فایل استفاده کنید، تا تنظیمات به صورت کامل و راحت تر بر روی وب سایت تان اعمال شوند.

پس از آپلود فایل تنها کافی است روی دکمه ذخیره سازی کلیک کنید تا تغییرات بر اسا فایل اپلود شده در قالب be اعمال شوند.

بازگردانی تنظیمات یا Reset options

با کلیک بر روی این گزینه تمامی تنظیماتی که بر روی وب سایت تان اعمال کرده اید به حالت کارخانه باز خواهند گشت، درست مانند این که تازه قالب را بر روی وب سایت تان نصب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *